Kėlimo įrangos modernizavimas

Maždaug  2010 2011 metais pasitobulinome savo  kėlimo įrangą:

1. Mechaninių ceche buvęs 6 metrų sijos ir 2 tonų kėlimo galios telferis keičiant  konstruktyvą, buvo perdarytas į 16 metrų sįją, paplatinti bei ištiesinti pakabinami bėgiai. Visiškai pakeista telferio valdymo sistema, važiavimui, kėlimui pastatyti dažnio keitikliai, pajungtas bevielis valdymo pultas, įrengta masės indikacija su ribotuvu. Šie patobulinimai leido apsaugoti konstrukciją nuo perkrovų, valdymas tapo paprastesnis, tikslesnis, sumažėjo avarijų tikimybė.

2. Armatūrinio cecho kėlimo įranga: vietoj 2 tonų, 16 metrų tarpatramio, kėlimo galios sijos, pastatyta 5 tonų kėlimo galios sija, pakeičiant jos konstrukciją iš pakabinamos į pastatomą. Suprojektuota ir įrengta telferio važiuoklė. Suprojektuotas valdymas, pastatyti dažnio keitikliai, krūvio indikacija su ribotuvu.

3. Armatūrinio cecho tiltinis kranas: perdarytas valdymas, nupjauta operatoriaus kabina, paliekant senus rotorinius variklius buvo pastatyti dažnių keitikliai, krane pastatytas PLC modulis, praplečiantis valdymo ir apsaugos funkcijas. Kadangi ant to paties pokraninio kelio yra du kranai, buvo įrengta apsauga nuo jų susidūrimo. kranams priartėjus arčiau nei per 20 metrų, įsijungia garsinis signalas, o maksimalus greitis sumažinamas, kranams priartėjus vienas prie kito, važiuoklė atjungiama. Lygiai tas pats vyksta kranams privažiavus prie galinių atramų, jų greitis sumažėja, o priartėjus prie pat atramos, važiuoklė atjungiama. Taip buvo sumažinta kranų susidūrimo tikimybė, mechaniniai krano stabdžiai beveik visiškai nesidėvi, nes kranai stabdomi elektroniniu būdu, startavimas ir stabdymas pasidarė tolygūs, nesidėvi nei pokrtaniniai keliai nei kranų važiuoklės.

4. 5 tonų bokštinis aikštelės kranas: bokštiniam kranui buvo pastatytas dažnio keitiklis ir bevielis valdymo pultas, krūvio indikacija su ribotuvu. Taip sutaupėme, nes nebereikalingas atskiras krano operatorius, posūkiai pasidarė tolygūs, sumažėjo perkrovų galimybė, kuri taip pat priklauso ir nuo strėlės siekio.

5. 1 tonos bokštinis kranas – talė. buvo suprojektuotas perkeliamas 1 tonos bokštinis kranas, su dažnio keitikliais, posūkiui, ir krūvio indikacija bei ribotuvu.