Pusrėminės-konstrukcijos

Pusrėmiai, liaudyje vadinami “kliuškomis” vienas iš nedaugelio tarybų sąjungos gerų palikimų.

Kodėl?

  • Tokio tipo konstrukcija labai panaši į arką, o arka, yra tobuliausia laikanti konstrukcija stogui ar tiltui, nes turi tik gniuždomąjį skerspjūvį. Gelžbetoninis pusrėmis pagamintas iš gelžbetonio, kompozitinės medžiagos, kur gniuždymo įtempimus perima betonas, o tempimo įtempimus, armatūra. Kadangi konstrukcijoje dominuoja gniuždymo įtempiai, optimaliai išnaudojant kompozito medžiagas, galima gauti racionalų sprendimą – pusrėmio rėmą.
  • Atidirbus technilogiją ir turint reikiamą techniką montuojama labai greitai 4 darbuotojai per 8 valandas gali sumontuoti 6 pamatus, 6 pusrėmius ir 6 cokolines plokštes. t.y. 18 metrų ilgio ir atitinkamai 12, 18, arba 21 metrų pločio pastato laikanti konstrukcija.
  • Konstrukcija turi labai daug standartinių apkrovos rūšių pritaikytų įvairioms sąlygoms (nuo ypač švelnių net iki seisminio aktyvumo zonų). Gali būti dengiama sunkiomis briaunuotomis gelžbetonio plokštėmis, skarda, poliuretano “sandwich” plokštėmis, šiferiu ir t.t.
  • Technologija patikrinta laiko (apie 60 metų statomos tokio tipo konstrukcijos), tiek pat buvo tobulinami ir konstrukciniai brėžiniai, leidžiami vis nauji katalogai. Dar ir dabar Lietuvoje stovinčios senos fermos permontuojamos ir pervežamos montavimui į kitą vietą.
  • Rėmas, sudarytas iš dviejų pusrėmių yra triatramis, dvi atramos į pamatus ir viena jungianti du pusrėmius per centrą, tokia sistema suteikia įpatingą stabilumą rėmui, jis negali laisvai judėti kaip pastato rėmas sudarytas iš kolonų ir sijų. Šiam konstrukcijos tipui nėra reikalingi papildomi stabilizuojantys įstriži ryšiai, todėl papildomai sumažinama bendra statinio kaina.

  • Pusrėmio konstrukcija kartu formuoja stogo nuolydį, 26%  kampo nuolydį, kuris užtikrina vandens nėgimo galimybę be papildomų sąnaudų.
  • Ši konstrukcija yra žema, padeda sutapyti energijos šildymui šaltuoju metų laiku (aukštos konstrukcijos pastatuose didėja pastato tūris, šiluma kaupiasi jo viršuje, didėja sąlyčio plotas su išore, todėl reikia daugiau energijos apšildyti visąpastatą).
  • Degumo klasė R 45.